تبلیغات
وبلاگ بزرگ نوجوان - گندم به توان 64
وبلاگ بزرگ نوجوان
ما زنده از آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست
 

در افسانه ها آمده است که وقتی پادشاه هند از بازی شطرنج خوشش آمد،فردی را که شطرنج را اختراع کرده بود احضار کرد تا به او پاداشی بدهد.پادشاه از مرد پرسید:چه پاداشی می خواهی؟مرد پس از کمی فکر کردن گفت:من به جای سکه و طلا،از شما گندم می خواهم.در خانه اول شطرنج یک دانه گندم،در خانه دوم دو برابر خانه اول قرار بدهید و به همین ترتیب پیش بروید.پادشاه تعجب کرد و به وزیران خود دستور داد مقدار گندم را حساب کرده و به مرد بدهند.

پادشاه نمی توانست تصور کند دو برابر شدن یک دانه گندم تا 64 بار،بتواند کوهی از گندم را به وجود آورد.پس از حساب دقیق بیش از صد ها کیسه گندم به مرد دانا داده شدو او با خرسندی آنجا را ترک کرد.این رشد و زیاد شدن،آن هم وقتی که در ابتدا یک گندم داریم بسیار هیجان انگیز است.تمام کارهای بزرگ از قدم های کوچک آغار می شوند.وقتی قدمی بر می داریم و با سرعت مناسب گام به گام جلو می رویمبه نتیجه خوبی می رسیم .

هر عمل و حرکتی هر چند ناچیز ،نتایج شگرفی به بار می آورد.با اندکی محبت،یاری،اندیشه و فعالیت می توان اولین گام ها را در راه رسیدن به موفقیت برداشت.
نوع مطلب : داستان، سرگرمی، دیگر چیزها، 
برچسب ها :

ارسال شده در تاریخ : 1389/07/1 :: توسط : رضا رزاقیبه نام ایزد دانا
من رضا رزاقی 14 سالمه و تقریبا دو ساله که مدیر این وبلاگم.
اسم وبلاگم "وبنو" مخفف وبلاگ بزرگ نوجوانه. خوشحال می شم تا با نظرات و پیشنهاداتتون منو در این گرداب گسترده گیتی یاری کنین.
آدرس پست الکترونیکی من razzaghi777@gmail.com هستش که می تونین مطالب جالبتون رو برام ارسال کنین تا با اسم خودتون توی وبنو ببینین.


نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
جستجو