تبلیغات
وبلاگ بزرگ نوجوان - تلاش سخنور
وبلاگ بزرگ نوجوان
ما زنده از آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست
 
دموستنسخطیب و سیستمدار یونان قدیم،که با ارسطو در یک سال متولد و در یک سال در گذشته اند،از آغاز سال های رشد برای سخنرانی آماده می شد،ولی نه برای آنکه واعظ و معلم اخلاق خوبی باشد،و نه برای اینکه بتواند در مجامع مهم و سخنرانی های سیاسی نطق ایراد کند،ونه برای اینکه در محاکم قضایی وکیل خوبی باشد،بلکه فقط بر علیه کسانی که وصی پدرش و سرپرست خودش در کودکی بوده اند،و ثروت هنگفتی که از پدرش به جا مانده بود خورده بودند،در محکمه اقامه دعوی کند.
مدتی در این کار بود از مال پدر چیزی به دستش نیامد،اما در سخنوری ورزیده شد،و بر آن شد که در مجامع عمومی سخنرانی کند.در آغاز امر چندان سخنوری او مورد پسند واقع نشد،عیب هایی در سخنرانی اش چه از جنبه طبیعی مربوط به آواز و لهجه و کوتاه و بلندی نفس،وچه از جنبه های فنی مربوط به انشاء و تعبیر دیده می شدولی به کمک تشویق و ترغیب دوستان و با همت بلند و مجاهدت عظیم،همه آن معایب را از بین برد.خانه ای زیر زمینی برای خود مهیا ساخت و در آنجا به تنهایی مشغول تمرین خطابه شد.برای اصلاح لهجه خود ریگ در دهان می گرفت و بلند آواز می خواند.برای اینکه نفسش قوت بگیرد رو به بالا می دوید،یا منظومه های طولانی را یک نفس می خواند.در برابر آیینه سخن می گفت،تا قیافه خود را در آیینه ببیند و ژست های خود را اصلاح کند.آن قدر به تمرین ادامه داد،تا یکی از بهترین سخنوران جهان شد.
و این بود سرانجام انسانی که در راه هدف خود تلاش می کند.نوع مطلب :
برچسب ها :

ارسال شده در تاریخ : 1389/06/30 :: توسط : رضا رزاقیبه نام ایزد دانا
من رضا رزاقی 14 سالمه و تقریبا دو ساله که مدیر این وبلاگم.
اسم وبلاگم "وبنو" مخفف وبلاگ بزرگ نوجوانه. خوشحال می شم تا با نظرات و پیشنهاداتتون منو در این گرداب گسترده گیتی یاری کنین.
آدرس پست الکترونیکی من razzaghi777@gmail.com هستش که می تونین مطالب جالبتون رو برام ارسال کنین تا با اسم خودتون توی وبنو ببینین.


نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
جستجو